Strona główna

Aby rozliczyć deklaracje PIT za rok 2020 oraz wesprzeć Fundację Latebra swoim 1% podatku, proszę kliknąć na poniższy obrazek

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Następnie należy się zarejestrować w darmowym programie i postępować zgodnie z instrukcjami.

NIESAMOWITE ODKRYCIE !!!

Bądź dzisiaj z nami!

Śledź dokonania Fundacji Latebra! Dzieje się bardzo wiele! 

Aktualnie prowadzimy akcje w: Wilczy Szaniec, Wiklino, Kępno, Biskupia Górka, oraz wspieramy zaprzyjaźnione ekipy poszukiwawcze.

Subskrybuj i pozostań z nami!

PROJEKT "WILCZY SZANIEC"

Nasz nowy projekt „Wilczy Szaniec”, to podróż dla dociekliwego turysty jak i zawodowego poszukiwacza skarbów!
Wejdziemy w każdą szczelinę, znajdziemy prysznic Hitlera i klucze.
Odkryj z nami historie tego miejsca na nowo!
Subskrybuj i pozostań z nami!

Od opowieści do wydobycia He 111

 

Wydobycie Heinkel Latebra
Zapraszamy do artykułu pod linkiem.


Ogłaszamy nabór do
Bractwa Fundacji „Latebra”


Z racji na duże zainteresowanie fundacją, pragniemy utworzyć Bractwo Fundacji „Latebra”. Poszukujemy pasjonatów historii i poszukiwaczy pragnących aktywnie rozwijać swoje hobby.
Jeśli jesteś zainteresowany to:

  – zapraszamy do zapoznania się z propozycją statutu bractwa pod linkiem.
  – wypełnij i przyślij mailowo formularz dostępny pod linkiem na adres fundacja@latebra.org


Wunderwaffe z Babich Dołów

Dopasowanie_3
Zapraszamy do artykułu pod linkiem


Wydobywanie części amerykańskiego myśliwca Bell P-39 Q Aircobra

Zapraszamy do oglądania filmu pod linkiem


Fundacja Na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki „LATEBRA” w Gdańsku.

       Witamy serdecznie na naszej stronie. Jako Organizacja non-profit, która prowadząc swoją działalność skupia się na wspieraniu publicznego dobra, nie kierując się osiągnięciem zysku, wszystkie środki finansowe organizacji przeznaczamy na realizację celów statutowych. Wszystkie formy występowania o pozyskanie środków służą tylko i wyłącznie realizacji tych celów. Gorąco prosimy o wsparcie naszych projektów, jednocześnie dziękując za zainteresowanie nimi.

Statut Fundacji ”LATEBRA” 


FUNDACJA ”LATEBRA”

       Fundacja Na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki „LATEBRA” założona została w 1994 roku przez grupę ludzi, którym nie obojętny był los dziedzictwa Narodu Polskiego i dobro kultury europejskiej. Członkowie Fundacji tworzą doświadczoną grupę eksploratorów zajmujących się poszukiwaniem ukrytych i zaginionych dzieł sztuki, militariów oraz badaniem tajemnic historii.

      W czasie swojego długoletniego istnienia braliśmy udział w szeregu zakończonych sukcesem prac badawczo-poszukiwawczych. Na zamkach w Malborku, Gniewie, Radzyniu Chełmińskim i Czocha, odkryliśmy nieznane piwnice i lochy. Poszukiwaliśmy ukrytych dóbr kultury m.in. w Gubinie, Srebrnej Górze, Kłodzku, Klasztorze Jasnogórskim. A także możemy się poszczycić, że braliśmy udział w poszukiwaniach Bursztynowej Komnaty w Dzikowie, Pasłęku i Słobitach. Badając losy tajnej organizacji podziemnej Gryf Pomorski odnaleźliśmy tajną drukarnie oraz punkt dowodzenia organizacji. Sukces ten zaowocował szeregiem znalezisk przekazanych później do Archiwum Państwowego oraz muzeów AK i Gryfa Pomorskiego. Szeroko zakrojone poszukiwania porzuconego sprzętu wojennego przyniosły sukces w postaci wydobytego z morza w 2007 roku pojazdu pancernego- samojezdnego niszczyciela czołgów „HETZER”, który będąc pod opieką fundacji jest zabezpieczany i w miarę możliwości przygotowywany do ekspozycji pod nazwą „projekt Chwat”. Pragniemy nadmienić, iż jest to jedyny tak zachowany pojazd biorący udział w działaniach wojennych a zarazem wyjątkowy Powstańczy bohater który nigdy dotąd nie pojawiał się podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pojawienie się „Chwata” w miejscu gdzie walczył niegdyś będzie niespotykanym dotąd wydarzeniem. Organizowaliśmy też Międzynarodowe Zloty Miłośników Eksploracji, które służyły wymianie doświadczeń i integracji środowiska.

   Zapraszamy do wsparcia wszystkich tych, którym bliskie są cele i zadania Fundacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje wspólnego działania.

Z poważaniem Zarząd Fundacji.