Zjazd polskich środowisk eksploracyjnych

Przedstawiamy relację ze Zjazdu Polskich Środowisk Eksploracyjnych Toruń 2015 autorstwa kolegów z:

Treasure Hunters Polska Federacja Łowców Skarbów

ZJAZD POLSKICH ŚRODOWISK EKSPLORACYJNYCH TORUŃ 2015
W związku z dużym zainteresowaniem Zjazdem w Toruniu oraz osiągniętymi porozumieniami pomiędzy organizacjami przybyłymi do Torunia na Zjazd podajemy kilka informacji jawnych i krótkie streszczenie spotkania. Szczegóły dotyczące rozmów podamy w późniejszym terminie po wspólnym porozumieniu z grupami biorącymi udział w rozmowach.
Rozmowy rozpoczęły się o godz. 11:30 w dniu 18.04.2015
do rozmów przystąpiły: LATEBRA Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Historyczno-Kolekcjonerskie, Fundacja Fort Rogowo, Pomorskie Forum Eksploracyjne, Polskie Forum Historyczno- Eksploracyjne „Włóczykij”, Sierpecka Grupa Eksploracji Historycznej „SEGREH”, administracja i członkowie grupy Treasure Hunters – Łowcy Skarbów
oraz jeden ze sponsorów Talcomp.
Podczas 7h rozmów na sali „Prochownia” wyłoniliśmy wśród licznych propozycji kilka z nich na początek współpracy naszych środowisk oraz chęć ponownego spotkania jeszcze przed wyborami. Pierwsze trzy propozycje na najbliższe tygodnie i m-ce to ogólnopolskie akcje informacyjno – edukacyjne dla wszystkich poszukiwaczy w kraju oraz szeroko rozwinięte akcje wzmożonej współpracy z WKZ w najmniejszych nawet placówkach tych instytucji w kraju. Akcje tworzone będą na podstawie precedensów tworzonych przez przyjaciela „wszystkich” poszukiwaczy „Sapera” czyli Artura Troncika.
Po rozmowach odbyło się losowanie nagród – fantów – gadżetów, za wykupione losy wśród uczestników zjazdu. Pieniądze za wykupione losy pokryły koszty wykupu sali, zapłaty za nagłośnienie, oraz zapłaty za ognisko organizowane po rozmowach.
Na 143 losy wykupione, wygrane przypadły na wszystkie 143 losy Emotikon grin , wśród nagród ufundowanych przez sponsorów znalazły się min. Wykrywacz Minelab X-terra 305, Garett Pro-Pointer AT, Garett Edge Digger, kubki, koszulki, czapki i wiele innych gadżetów.
Ze zjazdu nikt nie wyjechał z pustymi rękami Emotikon wink
Zapraszamy do oglądnięcia fotoreportażu.